wtorek, 14 kwietnia 2015

Funkcje oraz możliwości zegarka GPS RUNTASTIC (i debiut w półmaratonie)

Sprawdzałem możliwości zegarka RUNTASTIC podczas 8.Poznańskiego Półmaratonu. Oto kilka raportów jakie uzyskałem dzięki posiadaniu zegarka GPS podczas biegu.

Po zalogowaniu się na swoje konto można przeglądać pokonaną trasę oraz wszystkie dane dotyczące biegu (średnie, maksymalne).Na trasie zaznaczone są punkty rozpoczynające każdy kolejny kilometr. Dane przedstawiają pokonany dystans, czas biegu, datę, miejsce, średnie tempo w min/km lub też w km/h, wzniesienia, spalone kalorie oraz tętno podczas biegu.


Następnym krokiem analizy biegu jest wykres, który przejrzyście przedstawia dane, dzięki czemu można precyzyjnie określić czy tempo biegu było równe (jeżeli nam na tym zależało). Można sprawdzić jakie były przewyższenia na trasie czy też jakie miałem tętno podczas biegu na poszczególnych odcinkach przy danym tempie.


Można edytować jakie dane mają znaleźć się na wykresie w górnej części (legendzie) klikając na daną nazwę np. Prędkość. W ten sposób dodamy nowy wykres innego koloru. Klikając w dany punkt wykresu wyświetlają się dane danego punktu biegu.

Zegarek daje możliwość ustalenia w jakim momencie kończy się dane okrążenie i zaczyna nowe. Ja miałem ustawione by co 1km zegarek zamykał okrążenie. Można to również ustalić na podstawie czasu np. co 6 minut. Dzięki temu można analizować poszczególne okrążenia oddzielnie.

Runtastic umożliwia również przeglądanie danych zbiorczych na temat naszych aktywności. Statystyki, historię treningów, postępy, rekordy itp.

Więcej możliwości wkrótce na naszym blogu. Zachęcam do sprawdzenia możliwości produktów Runtastic.

Serdecznie zapraszam do korzystania z produktów oraz strony RUNTASTIC. Udostępniają wiele przydatnych możliwości dla biegaczy, rowerzystów czyli po prostu ludzi aktywnych sportowo!

Sukces na 8.Poznańskim Półmaratonie w dużej mierze zawdzięczam kontroli tempa oraz czasu za pomocą zegarka GPS Runtastic. Ponieważ był to mój debiut czas nie jest najlepszy jednak w przyszłym roku z pewnością poprawię "życiówkę" na o wiele lepszą :D.
Runtastic - makes sports funtastic!

*niektóre z przedstawionych danych mogą wydawać się mało realistyczne. Wynika to z tego, że chciałem sprawdzić zegarek w każdy możliwy sposób i muszę przyznać, że zegarek spisuje się bez zarzutów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz